چگونه عضو سایت شویم؟

چند توصیه مهم که قبل از عضویت در سایت باید بدانید:

برای عضویت در سایت‌، اول از همه لازم است که یک ایمیل داشته باشید و ایمیل شما حتماً فعال باشد. (یعنی ایمیلی نباشد که چند سال پیش ساخته‌اید اما مدتهاست وارد آن نشده‌اید و از آن استفاده نکرده‌اید و بدتر اینکه رمز آن را هم نمی دانید).

نکته مهم: قبل از ثبت نام در سایت مطمئن شوید که شما همه اطلاعات لازم برای دسترسی و ورود به ایمیل خود را دارید. اطلاعاتی مثل  رمز عبور ایمیل خود و …  . برای اینکار اول یک بار وارد ایمیل خود شوید از آن استفاده کنید و از این موضوع مطمئن شوید و سپس اقدام به ثبت نام و عضویت در سایت کنید.

زیرا وقتی در سایت عضو می شوید، ایمیل شما حکم شماره شناسنامه شما را دارد و قابل تعویض نیست. یعنی اگر در ادامه ی عضویت در سایت با آن ایمیل، به هر دلیل رمز عبور خود به سایت را فراموش کنید، اطلاعات لازم برای ایجاد یک رمز جدید در سایت به ایمیل شما ارسال می شود و شما از طریق ورود به ایمیل خود می توانید آن اطلاعات را دریافت کنید.

بنابراین خیلی مهم است که با یک ایمیل مطمئن در سایت ثبت نام کنید و اگر تا کنون در سایت با ایمیلی عضو هستید که به آن دسترسی ندارید، بهتر است برای ادامه ی فعالیت در سایت یا قبل از اقدام به خرید محصول از سایت، ابتدا یک ایمیل مطمئن برای خود بسازید و آن را فعال کنید و سپس با آن آدرس ایمیل اقدام به عضویت در سایت کنید.

زیرا در ادامه، اگر به هر دلیلی آدرس ایمیل خود را تغییر دهید، به هیچ عنوان هیچ انتقالی میان اطلاعات، نظرات، فعالیت ها و حتی محصولات خریداری شده توسط شما از حساب کاربری قبلی شما با ایمیل قبلی به حساب کاربری جدید شما با ایمیل جدید، نمی تواند صورت بگیرد. یعنی سایت این امکان را از نظر کدنویسی ندارد و هر کدام از این حساب‌های کاربری، بعنوان یک حساب جداگانه تلقی می‌شود.

چگونگی عضویت در سایت:

عضویت در سایت کار بسیار ساده ای است. کافی است 2 مرحله زیر را با دقت انجام دهید:

مرحله اول:

از منوی سایت‌، روی گزینه «عضویت» کلیک کنید. سپس در صفحه مورد نظر در قسمت عضویت‌، اطلاعات خواسته شده از قبیل: نام‌، نام خانوادگی‌، تلفن و آدرس ایمیل را با املای صحیح  و ساختار صحیح وارد کنید.

مرحله دوم:

پس از کلیک روی دکمه «عضویت» شما با پیام زیر مواجه می‌شوید:

حساب شما در انتظار تایید است. لطفا با کلیک بر روی لینک ارسال شده به ایمیلتان، حساب خود را فعال کنید.اگر ایمیلی ارسال نشده برای ارسال مجدد کد فعال سازی اینجا کلیک کنید

پس از ثبت نام موفق، ایمیلی حاوی لینک تایید ایمیل برای شما ارسال میشود و برای دسترسی به امکانات پنل کاربری خود باید ایمیل خود را تایید کنید.

نکته:

اگر در صندوق ورودی ایمیلی از طرف تناسب ذهن نیافتید، حتما پوشه‌ی هرزنامه (spam) را در ایمیل خود چک کنید و روی دکمه‌ی«Not spam» کلیک کنید تا سیستم ایمیل شما، ایمیل های ارسال شده از طرف سایت را به پوشه هرزنامه انتقال ندهد.