راه حل لاغری در درون شماست

بازدید: 1839 بازدید
راه حل لاغزی

لاغری و تناسب اندام از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیکتر است.

در ظاهر، شخصی با اضافه وزن زیاد هستید. سایز لباس‌ها، آدمی که در آیینه می‌بینید، حرف‌ها و نگاه اطرافیان شما این را می‌گوید.

آیا در درونت، خودت نیز همین احساس را نسبت به بدنت داری؟

آیا از همینی که هستی راضی و خوشحالی ؟

آیا خودت را همین‌طور که هستی، با همین چهره، هیکل و وزن عمیقاً دوست داری؟

یا اینکه همیشه در درونت، خودت را به خاطر اضافه وزن، سرزنش و تحقیر می‌کنی؟ و یک جنگ درونی با خودت داری برای این‌که باید لاغر شوی و چرا نمی‌توانی به وزن ایده آل برسی؟

معیار چاقی و لاغری چیست؟

اگر شما در جامعه‌ای بودید که اکثریت مردم وزن 90 کیلوگرم داشتند، آیا باز هم از نگاه مردم شخصی که 95 کیلو گرم وزن دارد، فرد چاقی است؟

بنظر شما به چه فردی چاق یا لاغر می‌گویند ؟ آیا همین فرد که در نگاه شما، فرد چاقی است در کشور یا فرهنگ دیگر مانند عربستان، با دیدِ یک شخص چاق در جامعه به آن نگاه می‌کنند؟

معیار چاقی یا لاغری به فرهنگ، محیط زندگی و تأثیر رسانه‌ها بر مردم آن جامعه بستگی دارد.

البته نظر جوامع مختلف با گذر زمان، همواره در حال تغییر است، و در حال حاضر اکثریت مردم به افرادی که اضافه وزن زیاد دارند، با دیدِ متفاوتی نگاه می‌کنند.

مثال‌های بسیار زیادی دیدیم از افرادی که اضافه وزن داشتند و دچار مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون بالا و … نشدند و افراد بسیاری که از لحاظ وزنی در تناسب بودند و بیشتر  این مشکلات را داشتند.

با اینکه وحی مُنزل نیست هرکسی که اضافه وزن دارد حتما دچار مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون بالا و … می‌شود، ولی این عاقلانه است که ما به فکر سلامتی خودمان باشیم. تا بتوانیم با بدنی سالم و متناسب، از زندگی خود نهایت لذّت را ببریم و باعث افزایش اعتماد به نفس‌مان شویم.

شاخص توده‌ای بدن BMI چی میگه؟

اکثر مردم با استفاده از BMI اضافه وزن خود را محاسبه می‌کنند. با استفاده از این معیار، رونی کُلمن (قهرمان زیبایی اندام جهان) هم، اضافه وزن داشت.

شاخص توده ای بدن bmi

استفاده از BMI به تنهایی معیار مناسبی برای تشخیص اضافه وزن نیست. ( ممکن استBMI  نُرمال باشد ولی همچنان چربی زیادی در بدن داشته باشیم). می‌توانید در این مقاله به طور کامل، دلیل این گفته را بخوانید.

پس اگر BMI شما بالاست به این معنی نیست که شما دچار مشکلات قلبی، دیابت، فشار خون بالا و … می‌شوید. این معیار نشان می‌دهد شما چربی اضافی دارید.

یعنی بدن شما چربی اضافی را تحمل می‌کند ، که باعث سنگین شدن استخوان‌ها و مفاصل می‌شود. این بدان معناست که پیاده‌روی ، دویدن ، دوچرخه سواری ، ورزش و برخی کارهای روزانه ممکن است برای شما دشوارتر باشد.

در بالا سعی کردم با مطرح کردن چند پرسش و توضیحات کوتاهی ذهن شما را برای دریافت آگاهی های جدیدی که در ادامه مطرح می‌کنم، آماده کنم.

راه حل لاغری

من معتقدم برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام باید ابتدا از درون‌مان شروع کنیم و بعد اقدامات عملی.

ما باید ذهنیت و نگرش درستی را ایجاد کنیم تا بتوانیم به خواسته‌هایمان برسیم. جهان بر پایه‌ی رشد و گسترش بنا شده‌است،گسترش بدون زجر و زحمت. درخت برای رشد زجر نمی‌کشد.

اگر برای رسیدن به خواسته‌هایمان درجا میزنیم و زجر می‌کشیم، مشکل در درون ماست و باید ابتدا آن را درست کنیم.

در ادامه در سه قدم توضیح می‌دهم که چطور نگرش‌مان را نسبت به چاقی و اضافه وزن تغییر دهیم تا بتوانیم به راحت‌ترین و آسان‌ترین روش ممکن به تناسب اندام برسیم.

قدم اول : عاشق خودت باش

اولین قدم برای شروع کاهش وزن، دوست داشتن خودت است.

لاغری سریع
تو دوست داشتنی هستی

تو باید بتوانی خودت را همین‌طور که هستی چاق یا لاغر، دوست داشته باشی. وقتی تو عاشق خودت می‌شوی با بدنت هماهنگ می‌شوی و آن جنگ‌های درونی تمام می‌شوند و سلول‌های بدنت این فرصت را پیدا می‌کنند تا در جهت سلامتی برنامه‌ریزی و حرکت کنند.

تو با دوست داشتن خودت باعث می‌شوی تا دیگر خودت را سرزنش نکرده و احساس گناه را از خودت دور کنی. این اولین قدم برای کسب هر موفقیتی است نه تنها لاغری.

قدم دوم : نظر دیگران مهم نیست

پس از هماهنگی با درونت ، در قدم دوم باید در ذهنت، نظر دیگران در مورد خودت را نادیده بگیری و بخاطر حرف دیگران بر روی خودت فشار نیاوری.

زمانی میتوانی به راحتی و بطور دائمی  به وزن ایده‌آل خود برسی که به خاطر حرف و نظر اطرافیانت یا جلب توجه دیگران نباشد. در غیر اینصورت مسیر کاهش وزن، بسیار زجرآور و سخت خواهد بود و در نهایت دائمی نیست و بعد از مدتی دوباره اضافه وزن بر میگردد.

خواست تو برای کاهش وزن باید از درونت نشأت بگیرد. یعنی خودت به این نتیجه برسی که واقعا میخواهی وزنت را کم کنی، فارغ از نظرات و فشارهای اطرافیان و جامعه.

با این روش، هم انگیزه فراوانی برای رسیدن به هدفت داری و هم از مسیر رسیدن به هدفت لذت میبری که در نهایت باعث ایجاد نتایج پایدار می‌شود.

قدم سوم : پات رو از روی ترمز بردار!

بعد از برداشتن دو قدم قبلی آماده حرکت هستی ولی برای حرکت باید پات رو از روی ترمز برداری.

دلیل اصلی چاقی، پرخوری و ناسالم خوری نیست! علت اصلی چاقی باورها و عادت‌هایی است که باعث می‌شوند شما پرخوری کنید یا غذاهای ناسالم بخورید.

شما در ذهن‌تان باورهایی دارید که مخالف با خواسته‌تان (لاغری) است.

این باور‌ها باعث شدند که پای شما بر روی ترمز باشد و مانع حرکت ماشین لاغری شود. باورهایی مانند: من هرچی میخورم چاق میشم ، چاقی ارثی است ، کاهش وزن خیلی سخت است و …

تا زمانی که این باورهای مخالف با خواسته شما در ذهن تان است، هر چقدر هم که تلاش کنید به نتیجه دلخواه و پایدار دست پیدا نمی‌کنید.

برای رسیدن به لاغری باید باورهای نامناسب در مورد اضافه وزن را در درونتان پیدا کنید و با باورهای مناسب جایگزین کنید.

ما سعی کردیم در محصول سابلیمینال لاغری با استفاده از تکنولوژی روز، بیش از 100 باور مناسب در مورد لاغری را وارد ضمیر ناخودآگاه کنیم تا ابزاری باشد برای برداشتن قدم سوم و نهایی.

باتشکر

تناسب ذهن